Радіатори

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support
 
 
 

Як правильно обрати радіатори опалення: сталеві, чавунні, алюмінієві чи біметалічні?

Чавунні радіатори

Чавунні радіаториЧавунні радіатори найбільш популярні в Україні. Майже у всіх багатоквартирних будинках встановлені саме такі батареї. У радянські часи не було такого вибору і технологій виготовлення радіаторів, які є заказ. Тому встановлювали саме такий вид. Чавун володіє багатьма корисними властивостями, серед яких - висока корозієстійкість, довгий строк служби без сервісного обслуговування та ремонтних робіт. Чавунні радіатори найбільш стійкі до тієї води з домішками, що циркулює в наших системах опалення. Вони доступні у ціні і добре підходять усім теплоносіям. Робочий тиск таких радіаторів - від 9 атм., тому вони добре підходять до систем централізованого опалення - витримують гідроудари та перепади тиску.  

Тепер про недоліки. Чавунні радіатори довго нагріваються, набагато довше стальних чи алюмінієвих радіаторів.  Але і довше остивають. У той час, коли інші Чавунні радіатори з художнім литтямвиди батарей вже холодні - чавун продовжує віддавати тепло.

Тож, будьте готові до того, що доведеться чекати, поки чавунні радіатори передадуть тепло помешканню від топлоносія. 

Чавунні батареї - дуже важкі. Тільки одна секція важить близько 6(!) кг. Таку вагу вони мають через занадто товсті стінки. Самому такий радіатор буде дуже важко
транпортувати та монтувати. 

Також зауважте для себе, що у чавунних радіаторах на 50% більше гарячої води, аніж аналогічних по характеристикам алюмінієвих. Вони "забирають" удвічі теплоносія із системи опалення.

Зараз э можливість купити чавунні радіатори з художнім литтям чавуна. Їх вартість досить висока, але інтер'єр з такими радіатори виглядає просто неперевершено.

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві батареї одні із самих популярних в Україні - їх можна встановлювати, як у централізовані системи, так і у приватні будники. Вони відрізняються високими показниками теплопровідності, відносно низькоюалюмінієві радіатори ціною, маленькою вагою та приємним естетичним виглядом. Половина тепловіддачі - це безпосередньо саме випромінення батареї; інша половина - способом конвекції (рух повітряних мас від низа до верха радіатора). Додатково алюмінієві радіатори необхідно монтувати разом з клапани для спуску зайвого повітря, що виникає через взаємодію алюмінію із теплоносієм.

Алюмінієві радіатори складаються із секцій. Їх виробляють під певним тиском, а потім механічно оброблюють - поетапно фарбують, покривають протикорозійними матеріалами.

Такі радіатори вміщують у себе невеликий об'єм води. Алюміній володіє високими показниками теплопровідності - ви швидко розігрієте будинок до комфортної вам температури. Для економії палива вигідно використовувати різноманітні термостатичні клапани - механічні, електронні або безпровідні, що регулюються через додатки у вашому смартфоні.

По робочу тиску, алюмінієві радіатори діляться на два типи: перші витримують тиск до 6 атм, інші - посиленного виконання - аж до 12 атм.

Сталеві радіатори

Панельний сталевий радіаторСталеві радіатори - найпопулярніші в Європі. Користуються попитом і в Україні. Більша половина усіх радіаторів, що купляють в Україні - саме сталеві радіатори. Чому так? Тому що саме такий вид опалювальних приладів має найоптимальніше співвідношення ціна/якість. До того ж вони мають високі показники тепловіддачі при невеликому розході енергії. Це ідеальний варіант для приватних будинків та споруд, що мають автономну систему опалення.

Конструкція сталевих панельних радіаторів

Найпопулярніші серед сталевих радіаторів - панельні. Вони складаються із двох сталевих пластин, на яких методом штампування зроблені поглиблення для кращого руху теплоносія. З'єднані вони між собою зварним швом по периметру. Середня товщина сталі коливається від 1,25 до 1,5 мм. Для забезпечення найбільш ефективної тепловіддачі до радіатора приєднують Π-образні реберця, які забезпечують додатковий конвективний обігрів приміщення. Їх виготовляють із більш тонкостінної сталі.

"Якщо Ви плануєте встановлювати радіатор під вікно, то зауважте на те, що він повинен займати 75% ширини віконного отвору"

Типи сталевих панельних радіаторів

Типи сталевих панельних радіаторів Тип 11. Складається із однієї бокової панелі та одного конвертора.  Глибина такого радіатору складає близько 50 мм. Це найтонший тип сталевих радіаторів. Для комфортного переміщення іх встановлюють у вузьких приміщеннях, де радіатор повинен займати найменше місця.

 Тип 22. Цей тип сталевих радіаторів складаєтья вже із двох панелей та двох рядів конвекторів усередині. Його глибина приблизно 100 мм. Це самий популярний тип сталевих панельних радіаторів

Тип 33. Складається із трьох панелей і трьох рядів конвекторів (див. малюнок).  Глибина виробу сягає 150 мм. Цей тип є найпотужнішим серед усіх типів.

 Сталеві радіатори з боковим підключенням - це радіатори у яких подаюча лінія підключається зверху, а зворотня - знизу. Така модель у рази дешевше за аналогічну з нижнім підлюченням, де подаюча та зворотні лінії підлючаються знизу. Радіатори з нижнім підключенням мають вбудований термоклапан для підключення термостатичної головки.

 Від чого залежить ціна на сталеві радіатори?

◉ Країна-виробник - європейські радіатори, такі як Kermi та Korado, коштують набато більше за аналогічні вітчизняні.
◉ Тип радіатори - 11, 21, 22 чи 33
◉ Вихідна потужність - залежить від типу, габаритних розмірів
◉ Наявність додаткового обладнання, наприклад, термостатичної головки

Переваги та недоліки сталевих радіаторів

Переваги

◉ Простота конструкції
◉ Довгий ресурс роботи
◉ Можливість самостійного монтування
◉ Сучасний дизайн

Недоліки

◉ Схильність до корозії
◉ Зварні шви радіаторів чуттєві до гідроударів
◉ Покриття у деяких виробів не дуже якісне - через деяких час експлуатації може почати лущитися

Біметалічні (біметалеві) радіатори

Біметалічні радіатори опалення - гідна альтернатива чавунних радіаторів. Матеріал виконання теплоносія - залізо та алюміній. Зсередини біметалічні радіатори складають із заліза (сталь, чавун, мідь тощо), а зверху вони вкриті шаром алюмінію. Чому ж саме таке поєднання, здавалось би, непоєднувальних матеріалів? Алюміній, як відомо, являється дуже хорошим тепропровідником і бодре віддає тепло.