Майбутню систему відведення димових газів треба продумати ще на стадії проектування будинку.

Неправильно спроектована система відводу димових газів може призвести до:

 - Опалювальне обладнання буде працювати нестабільно;
 - Димова труба матиме погану тягу, що призведе до задимлення приміщення і можливо отруєнням чадним газом;
 - Пожежі;
 - Зниження ККД опалювального обладнання, що призведе до збільшення витрати палива, зводячи нанівець ефективність і економічність системи опалення.

Система димовидалення має володіти такими якостями:

- Максимально повне спалювання палива;
- Ідеальна тяга;
- Швидке прогрівання стінок;
- Швидке подолання порогу конденсатообразования (точки роси);
- Довговічність;
- Міцність;
- Легкість в монтажі;
- Зручність в обслуговуванні.

При згорянні палива відбуваються хімічні реакції з виділенням водяного пару та сірної та вугільної кислоти, які можуть негативно вплинути на димохід. На жаль, повністю позбавитися конденсату неможливо. Але ви можете максимально зменшити його кількість за рахунок більш ефективної ізоляції та герметичності усіх стиків та швів. 

Димоходи із нержавіючої сталі

Сьогодні найпоширеніший вид димоходів - димоходи із нержавіючої сталі. Маючи ряд переваг, стальні модульні системи застосовуються не лише в системах димовідведення, а й у приточно-витяжних системах. 

Одностінні димоходиТакий вид димоходів може бути двух типів: одностінного та двустінного (з утепленням) виконная. Одностінні димоходи із нержавіючої сталі зазвичай використовують для відведення продуктів згоряння від газових котлів та колонок. Можливе використання нержавіючої сталі марок AISI 430 та AISI 201.

Двустінні димоходиДля твердопаливних котлів, печей та коминів використовують утеплені димоходи із нержавіючої сталі (сендвіч димоходи, двустінні). У якості термоізоляційного матеріалу у них застосовується базальтове волокно. Воно характеризується низькою теплопровідністю, добре пропускає через себе водяну пару, тому майже завжди сухе. Завдяки цьому матеріалу утворення конденсату зведено до мінімуму. Для виготовлення утеплених димохідних систем, зазвичай, використовують нержавіючу сталі марки AISI 304 та  AISI 321. Нержавіюча сталь AISI 304 "витримує" температуру продуктів згоряння у межах 600-800°C, AISI 321 - 1200°C. Димохід із нержавіючої сталі монтується дуже швидко і легко - напротязі одно дня.

Якщо ви плануєте розміщення димоходу всередину будинку, то у якості короба для труб радимо використати спеціальні керамзитоблоки.

Переваги димоходу з нержавіючої сталі:
- Мала маса;
- Простота і висока швидкість монтажу;
- Можливість розташування як всередині так і зовні будівлі або окремо стоїть конструкцією.
- Широкий вибір труб різного діаметру, товщини стінки труби, довжини, додаткових комплектуючих, які дозволяють змонтувати димохід «під ключ»

Купити димохід за вигідною ціною, а також отримати кваліфіковану консультацію можна подзвонивши за номером телефона +380 (96) 869 42 62.

Цегляні димоходи

Цегляний димохідЦегляні димоходи є класичними і традиційними. Такі димоходи прекрасно вписуються в архітектуру практично будь-якого будинку. Цегла зручний матеріал для зведення багатоканальних димоходів з припливно витяжними каналами. При цьому розміри каналів і форма може бути абсолютно різна. Цегляний димохід зведений з дотриманням будівельних технологій досить довговічний. При зведенні димоходу витрачається багато часу і сил. Наприклад, цегляний димохід невеликого перерізу, висотою 5-ть метрів важить від 1-ї тонни. Для димоходу необхідний фундамент. Для ідеальної тяги прямокутне або квадратне розтин таким не є. Для будівництва димоходу з цегли необхідно залучення кваліфікованих фахівців(!). Правильно підібрати цеглу, дотримати товщини шва кладки, склад розчину і т.п.
При експлуатації цегляного димоходу на зовнішніх стінках виникає конденсат. Навіть хороше утеплення не вирішує цю проблему. Конденсат разом з продуктами згорання палива утворюється рідина, яка руйнує димохід. Для того, щоб піти від руйнівноїНаслідки впливу конденсату на цегляний димохід сили конденсату і продовжити термін «життя» димоходу встановлюють всередині димового каналу трубу з жароміцної кислототривкої сталі. При цьому цегляний димохід стає «коробом». Труба сталева круглої форми, з гладкими стінками підсилює тягу, прибираючи завихрення при русі димових газів.

Переваги цегляного димоходу:
- Прикрашає будинок, маючи багато архітектурних рішень;
- Можливість зведення будь-якого кількості і форм каналів;
- Довговічний.

Недоліки цегляного димоходу:
- Вимагає кваліфікованих фахівців;
- При зведенні забирає багато сил і часу;
- Володіє великою масою;
- Погані аеродинамічні показники;
- Виникає конденсат при нагріванні і охолодженні димоходу;
- Постійне контролювання стану цегляної труби.

Керамічні димоходи

Керамічні димоходиКерамічні димоходи - це сендвіч-димоходи в яких внутрішня труба складається з шамотної маси, посередині базальтова вата, зовнішній шар - нержавіюча сталь або секції легкого бетону.
Димарі з кераміки витримують експлуатацію на високих температурах (до 1000 градусів). Стійкі до впливу конденсату. Димохом представляє собою модульну систему, тому легко і швидко збирається.
Керамічний димохід із зовнішнім шаром з бетону мають масу 1-го погонного метра від 80 кг. Унаслідок великої маси такого димоходу виключається можливість «обійти» перешкоди (виступи).
Не дивлячись на недоліки, димохід довговічний і надійний (термін експлуатації понад 100 років).

Переваги керамічної димоходу:
- Експлуатація при високих температурах, без загрози прогорання;
- Стійкий до впливу конденсату;
- Великий термін експлуатації;
- Простота монтажу.

Недоліки керамічного димаря:
- Велика маса;
- Немає можливості «обійти» перешкода (виступ);
- Слабке місце димоходу «вузол підключення»;
- Висока ціна.